
Linkek a témában:
Mit tegyek kullancs csípés esetén?
Ha felfedeztünk egyet (vagy többet) minél hamarabb távolítsuk el bőrünkből, de nem mindegy hogy hogyan! A kullancs eltávolítására ne használjuk azokat a régebben ajánlott módszereket, amelyek a kullancs légzését akadályozzák!
Amit a kullancs csípésről tudni érdemes
A kullancs csípéssel kapcsolatban számtalan rémhír létezik, ezeket szeretnénk most eloszlatni, az információkat "helyére tenni" a bejegyzéssel.
Kullancs csípés tünetei
Kullancs csípés tünetei lehetnek általánosak vagy a kullancs csípés során átadott betegségre jellemzőek. A kullancs csípés statisztikák szerint, ha a fertőzött kullancs 24 óráig van a bőrben, akkor már biztos, hogy át is adja a kórokozót! Rendkívül fontos, hogy a bőrbe fúródott, táplálkozását megkezdő kullancsot mihamarabb eltávolítsuk.
A fertőzött kullancs csípésének 5 tünete
Attól, hogy megcsípett egy kullancs, még nem kell pánikba esned. Ha azonban gyanús jeleket tapasztalsz, haladéktalanul fordulj orvoshoz!
A kullancsfertőzések kimutatása új módszerekkel
A kullancsok által terjesztett kórokozók vagy az általuk okozott fertőzés kimutatása sajnos a mai napig nem egyszerű feladat még a legjobban felkészült laborokban sem. Szerencsére egy kullancsok és rovarok által terjesztett fertőzésekre specializált német labor segítségével ma már a hazai betegek számára sem elérhetetlenek a legmodernebb és jelenleg nagyobb biztonságot nyújtó vizsgálatok.
Meghatározás
A kullancsok vérszívó pókszabású állatok. Aktivitásuk a tavaszi felmelegedéssel kezdődik, és az őszi fagyok beálltáig tart. A legtöbb kullancs emberi kórokozókat nem hordoz, olykor azonban olyan súlyos fertőzéseket terjeszthetnek, mint a Lyme-kór, a vírusos agyvelőgyulladás vagy az agyhártyagyulladás.